Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akcja Katolicka wzywa prezydenta Olsztyna do wycofania zgody na Marsz Równości

Konferencja prasowa Piotra Grzymowicza podsumowująca sezon turystyczny
fot. Przemysław Getka

 

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej oraz Ruch Kontroli Wyborów wysłały do prezydenta Olsztyna pisma, w których wezwano Piotra Grzymowicza do wycofania zgody na Marsz Równości. Zaplanowany na sobotę marsz nazwano ” jawną promocją zła”.

Pierwszy olsztyński Marsz Równości ma się odbyć w sobotę. Imprezę objął patronatem prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, co spotkało się z protestem działaczy regionalnej Akcji Katolickiej oraz Ruchu Kontroli Wyborów.

„Możemy się obawiać, że podobnie jak w innych miastach, odbędzie się zjazd przedstawicieli LGBT z całego kraju i świata, gdyż w samym Olszynie – Bogu dziękować – nie jest to środowisko licznie reprezentowane” – czytamy w piśmie skierowanym do prezydenta Olsztyna przez działaczy Akcji Katolickiej.

Dalej napisano: „Wyrażamy stanowczy protest przeciwko zorganizowaniu Marszu Równości w Olsztynie i wzywamy Pana Prezydenta do wycofania zgody na tę manifestację, będącą jawną promocją zła”.

Patryk Pulikowski z biura prasowego olsztyńskiego urzędu miasta poinformował, że w sumie do ratusza wpłynęło 5 pism sprzeciwiających się sobotniemu Marszowi Równości. „Są one takiej samej treści, różne są podpisy pod listami” – przyznał Pulikowski i dodał, że prezydent Olsztyna nie wycofa się z udzielonego Marszowi Równości patronatu. Pulikowski przyznał jednocześnie, że Piotra Grzymowicza na marszu nie będzie.

Przed tygodniem Grzymowicz objął patronatem także obchody i Marsz dla Życia i Rodziny.

Autorka: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

Więcej w Grzymowicz, Olsztyn, protest, Akcja Katolicka
„Są tańsze i bardziej wydajne niż ludzie”. Do Olsztyna zawitała robotyka i automatyka na najwyższym światowym poziomie

Autonomiczne systemy transportowe, bezpieczeństwo zrobotyzowanych maszyn i urządzeń, nowe technologie - o tym rozmawiają w olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym fachowcy branży automatyki i robotyki przemysłowej ze świata....

Zamknij
RadioOlsztynTV