Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej przygotowuje się do obchodów jubileuszu istnienia

Fot. W. Chromy

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej obchodzi 25-lecie. Powołał ją w listopadzie 1996 roku ówczesny metropolita warmiński arcybiskup Edmund Piszcz za sprawą papieża Jana Pawła II.

Ojciec Święty bardzo często wspominał o roli świeckich w Kościele. Mówił, że świeccy są jakby bramą dla Kościoła. Bardzo wyraźnie, w roku 1993 powiedział biskupom, którzy przyjechali z wizytą, że koniecznie, w ramach nowej ewangelizacji, musi odżyć Akcja Katolicka, która przed wojną była bardzo prężnym stowarzyszeniem.

– wspominał ksiądz Michał Tunkiewicz wieloletni asystent kościelny Akcji Katolickiej.

00:00 / 00:00

Obecnie Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej zrzesza obecnie około 200 osób. W dużej mierze zajmuje się działalnością charytatywną – podkreślił jej prezes Wojciech Ruciński.

Akcja Katolicka wspólnie i przy pomocy hierarchów Kościoła, realizuje misję Kościoła Katolickiego. To jest ogólne stwierdzenie, czym jest Akcja Katolicka. Można nam zaufać, powierzając różne zadania – na przykład pomoc potrzebującym.

00:00 / 00:00

Stowarzyszenie prowadzi też Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach.

Uroczystości 25-lecia Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej odbędą się w najbliższą niedzielę. Rozpoczną się o 11 w bazylice konkatedralnej Św. Jakuba mszą pod przewodnictwem arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza.

Fot. W. Chromy

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jubileusz
30-lecie istnienia Grupy Wyszehradzkiej tematem debaty w Olsztynie

"Grupa Wyszehradzka. Przyszłość Europy" - to temat debaty, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Zorganizowano ją z okazji 30-lecia powstania tej nieformalnej grupy. Po...

Zamknij
RadioOlsztynTV