Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Agata Barwińska znów bezkonkurencyjna w Mistrzostwach Polski. Wiktoria Gołębiowska z brązowym medalem

Fot. facbook Agata Barwińska Sailing

Agata Barwińska ponownie najlepsza w Mistrzostwach Polski w żeglarstwie w klasie Laser Radial. Brązowy medal zdobyła natomiast jej młodsza klubowa koleżanka – Wiktoria Gołębiowska. Zawody rozegrano w Górkach Zachodnich.

O sukcesach swoich podopiecznych mówi Wojciech Janusz, trener MOS Iława

00:00 / 00:00

Agata oczywiście była zdecydowaną faworytką. Pierwsze dni potwierdzały jej dobrą formę. Nie wygrała tylko jednego wyścigu, bo przewróciła się tuż przed metą. Pewien problem stworzył trzeci dzień regat, kiedy wiatr był dużo słabszy i mniej przewidywalny. Wtedy główna rywalka Agaty – Magda Kwaśny – miała sporo szczęścia. Wygrała dwa wyścigi i zbliżyła się na dwa punkty do mojej podopiecznej. Decydujący był więc wyścig medalowy w niedzielę. Wygrywał ten, kto będzie pierwszy. Agata dała sobie radę – była dwa miejsca przed Magdą. Jeżeli chodzi o Wiktorię Gołębiowską, to jej trzecie miejsce było planowane. To nie jest niespodzianka. Wiktoria ma dopiero 17 lat, więc musi jeszcze trochę poczekać na to, żeby stanąć na wyższym stopniu podium. Niewątpliwie jest zmęczona, bo miała w tym sezonie mnóstwo startów m.in. Mistrzostwa Europy i Świata.

– wyjaśniał Wojciech Janusz.

W klasie Laser Radial mężczyzn na piątej pozycji w open uplasował się Wojciech Klimaszewski z UKŻR Giżycko, który został też mistrzem Polski juniorów.

Autor/redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, Mistrzostwa Polski, Agata Barwińska, Laser Radial
Piotr Kula z Biskupca w czołówce najlepszych żeglarzy świata

Pochodzący z Biskupca żeglarz GKŻ Gdańsk - Piotr Kula zajął znakomite, siódme miejsce w Mistrzostwach Świata w klasie Finn, które zakończyły się w węgierskim Balatonföldvár. Podopieczny...

Zamknij
RadioOlsztynTV