Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aeroklub Mazury domagał się budynku na terenie lotniska w Szymanach. Dziś poznaliśmy wyrok sądu

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ponownie wygrywa sądowy spór z Aeroklubem Mazury. Wyrok w tej sprawie wydał dziś sąd rejonowy w Olsztynie. Aeroklub domagał się nieruchomości na terenie lotniska w Szymanach.

Aeroklub Mazury jeszcze przed wybudowaniem portu dostał do dyspozycji budynek na terenie lotniska. Wynajął go jednak firmie budowlanej, więc umowę wypowiedziano. Aeroklub poszedł do sądu, przegrał, odwołał się, a potem podpisano ugodę, zgodnie z którą miał dostać inny budynek. Ostatecznie go jednak nie otrzymał – lotnisko tłumaczyło, że przekazania nieruchomości zabrania mu umowa z 2010 roku, na mocy której wojsko oddało cały teren samorządowi województwa. Aeroklub poszedł więc znów do sądu.

Aeroklub złożył w tej sprawie pozew o tzw. ochronę posiadania. Asesor sądowy Robert Romanowski uznał, że pozew należy odrzucić.

Państwo nie wykazali, aby objęli tę nieruchomość w posiadanie. Lotnisko cały czas ją nadzorowało, patrolowało, więc nie można uznać, że straciło posiadanie tej nieruchomości

– mówił podczas uzasadniania wyroku.

00:00 / 00:00

To jest dla nas bardzo krzywdzące

– komentował po wyjściu z sali sądowej wiceprezes Aeroklubu Mazury Jan Miller. I zapowiadał odwołanie do sądu okręgowego.

00:00 / 00:00

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, proces, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, Sąd Rejonowy w Olsztynie, Robert Romanowski, Jan Miller
Maciej Nawacki: sprawa Czesława Małkowskiego to przykład pozytywnych zmian, które zachodzą w wymiarze sprawiedliwości

Sprawiedliwych i szybkich sądów życzył słuchaczom Porannych Pytań Radia Olsztyn w nowym roku prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie i sędzia Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Nawacki. Ekspresowym...

Zamknij
RadioOlsztynTV