Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Adam Majewski zwolniony ze Stomilu Olsztyn. „Uznaliśmy, że drużynie potrzeba czegoś nowego”

Fot. stomilolsztyn.com

Adam Majewski nie jest już trenerem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. O tej decyzji klub poinformował na swojej stronie internetowej.

Adam Majewski był szkoleniowcem Stomilu od 10 czerwca 2020 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Piotra Zajączkowskiego. Do stolicy Warmii i Mazur przyszedł z 4-ligowych rezerw Wisły Płock. Poprowadził zespół „Biało-Niebieskich” w 34 oficjalnych meczach: 11 wygrał, 17 przegrał i 6 zremisował.

W 2021 roku olsztyński zespół występujący w Fortuna 1 lidze zaledwie raz zainkasował 3 punkty wygrywając w Opolu z Odrą 2:1. Ostatni mecz w wykonaniu Stomilu pod wodzą Adama Majewskiego to przegrana w katastrofalnym stylu w Olsztynie z Sandecją Nowy Sącz 0:5.

Jak mówi prezes Stomilu Grzegorz Lech, każda zmiana niesie za sobą nieprzewidywalne skutki.

Dziś uznaliśmy, że drużynie potrzeba czegoś nowego i dlatego podjęliśmy taką decyzję. Pierwszym trenerem będzie dotychczasowy asystent Piotrek Klepczarek będzie pierwszym.

00:00 / 00:00

Zwolnionego szkoleniowca zastąpi dotychczasowy asystent Majewskiego.  Piotr Klepczarek zapewnił, że będzie ciężko pracować i zrobi wszystko, żeby zespół grał jak najlepiej.

Jak będzie grał Stomil dopiero się przekonam, bo jest to proces i nie zmienimy  tego w ciągu kilku dni.  Będziemy ciężko pracować, żeby zespół grał, tak jak ja bym sobie tego życzył, nasi kibice i włodarze klubu. Chciałbym, żeby to był zespół który walczy o każdy centymetr boiska i jest dobrze zorganizowany, dobrze zdyscyplinowany i skutecznie grający w obronie i atakowaniu (…) Koncentrujemy się na najbliższym meczu (…) Zrobimy wszystko, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik.

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko/ B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn
Kompromitacja Stomilu na własnym stadionie

Było to spotkanie sąsiadów z tabeli Fortuna 1. ligi. Klub z Nowego Sącza zajmował przed meczem 13. miejsce w tabeli, zaś gospodarze 14. Pierwsze spotkanie obu...

Zamknij
RadioOlsztynTV