DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Kompromitacja Stomilu na własnym stadionie

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 5:0. Fot. Ł. Kozłowski

Było to spotkanie sąsiadów z tabeli Fortuna 1. ligi. Klub z Nowego Sącza zajmował przed meczem 13. miejsce w tabeli, zaś gospodarze 14.

Pierwsze spotkanie obu drużyn w tym sezonie zakończyło się wynikiem 4:1 dla drużyny ze stolicy Warmii i Mazur. Nic więc dziwnego, że zespół z Nowego Sącza, który nie doznał porażki od dziesięciu ligowych spotkań, był żądny rewanżu.

Pierwsza połowa znakomicie ułożyła się dla gości, którzy objęli prowadzenie już w 3. minucie po golu Damiana Chmiela. Zdecydowana przewaga w środku pola oraz liczne akcje skrzydłami dały kolejne bramki przyjezdnym. W 15. minucie na 0:2 podwyższył hiszpański napastnik Rubio. Ten sam zawodnik równie skutecznie wykończył akcję w 32. minucie dając Sandecji trzybramkowe prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą trener Majewski dokonał trzech zmian w składzie. Na boisku znaleźli się Sierant, Hinokio oraz van Huffel, jednak gra Stomilu niewiele się zmieniła.

Po zmianie stron to goście wciąż górowali na boisku. W 66. minucie strzelca dwóch bramek Rubio zastąpił Rafael Victor. Napastnik pochodzący z Portugalii potrzebował zaledwie sześciu minut, aby wpisać się na listę strzelców. Celnym strzałem w 73. minucie podwyższył prowadzenie gości.

W doliczonym czasie gry Portugalczyk pogrążył bezradnych obrońców Stomilu zdobywając drugą bramkę i ustalając wynik na 0:5 dla Sandecji.

Kolejny mecz piłkarze z Warmii rozegrają 10 kwietnia w Bełchatowie z miejscowym GKS-em.

Redakcja: Ł. Sadlak