Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

A. Chojecki: zrealizujemy wszystkie wnioski, które są zasadne

Artur Chojecki fot. P. Getka

O dystrybucji węgla przez samorządy i przygotowaniach do ewentualnej fali uchodźców z Ukrainy mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Wszystkie samorządy z regionu umożliwiają mieszkańcom zakup węgla po preferencyjnej cenie – czyli maksymalnie 2 tysiące złotych za tonę. Wnioski o dodatek węglowy można składać do 30 listopada.

Dystrybucja będzie oczywiście trwała dłużej. W większości wnioski są rozpatrywane pozytywnie. Myślę, że ten proces będzie przebiegał bez zakłóceń i zrealizujemy wszystkie wnioski, które są zasadne

– wyjaśnił wojewoda Artur Chojecki.

W pierwszej fali uchodźców, spowodowanej wybuchem wojny w Ukrainie, na Warmię i Mazury trafiło około 25 tysięcy osób. Jest ryzyko pojawienia się drugiej fali.

Było już kilka w tej sprawie – chociażby przy okazji zmian w ustawie pomocowej. Mamy miejsca zbiorowego zakwaterowania – przygotowane bezpośrednio przez nasz wydział zarządzania kryzysowego oraz przez samorządy. W tym momencie mamy około 1000 miejsc, plus rezerwę, którą będziemy w stanie uruchomić w razie potrzeby.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za K. Kaszubski

„Trzeba zadbać o uczciwość i transparentność cen”. Inspekcja Handlowa kontroluje składy węgla

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, Ukraina, wsparcie, węgiel, dystrybucja, wojna w Ukrainie, Ustawa węglowa
„Trzeba zadbać o uczciwość i transparentność cen”. Inspekcja Handlowa kontroluje składy węgla

W obecnej sytuacji rynkowej istotne jest, by zadbać o uczciwość i transparentność ustalania cen węgla - powiedział prezes UOKiK. Tomasz Chróstny odniósł się do prowadzonych przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV