Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

A. Chojecki: Brakuje słów odnosząc się do ostatnich wypowiedzi Lecha Wałęsy. H. Falkowski: Były prezydent powinien ważyć słowa

O sztandarowych programach socjalnych i społecznych swoich partii dyskutowali na antenie Radia Olsztyn goście Porannych pytań: Henryk Falkowski z listy PSL oraz aktualny wojewoda Artur Chojecki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Politycy odnieśli się także do ostatnich słów byłego prezydenta Lecha Wałęsy o Kornelu Morawieckim.

Henryk Falkowski, reprezentujący ugrupowanie Kukiz’15 na liście PSL, powiedział, że widzi pewne braki w systemie:

Nasza młodzież od 18 do 24 roku życia nie uczęszcza na wybory. Politycy zapomnieli o nich. Myślę, że dobrym pomysłem Koalicji Polskiej, czyli PSL i Kukiz’15 jest to, aby także studenci otrzymali dodatek w postaci 500 złotych.

Kandydujący w wyborach do Sejmu wojewoda Artur Chojecki z Prawa i Sprawiedliwości stwierdził natomiast, że oferta PiS jest bardzo szeroka:

Mam tutaj na myśli trzynastą i czternastą emeryturę dla seniorów. Mówimy także o płacy minimalnej podniesionej do trzech, a później do czterech tysięcy złotych. Nie możemy również abstrahować od tego, co się dotychczas wydarzyło, czyli transfery dziesiątków miliardów złotych na cele społeczne.

Goście Porannych pytań bardzo krytycznie ocenili także zachowanie Lecha Wałęsy. W naszej publicystycznej audycji dnia komentowali słowa byłego prezydenta, który określił Kornela Morawieckiego „zdrajcą”, a niedawno potwierdził to w kolejnym, radiowym wywiadzie. Wałęsa wycofał również swoje poparcie dla Platformy Obywatelskiej, w Internecie zamieścił wpis, w którym zachęcał do głosowania na Władysława Kosiniaka-Kamysza. Później powiedział z kolei, że popiera swojego syna Jarosława.

Kandydujący do Sejmu wojewoda Artur Chojecki powiedział, że każdy ma takiego patrona, na jakiego sobie zasłużył:

Brakuje mi słów, odnosząc się nie tylko do tego, co Lech Wałęsa powiedział o Kornelu Morawieckim, ale także o Janie Pawle II. Z szacunku do starszej osoby nie chciałbym się podjąć jakiegoś mocniejszego komentarza.

Kandydujący z listy PSL Henryk Falkowski z ugrupowania Kukiz’15 stwierdził, że biografia Lecha Wałęsy nie jest jeszcze zamknięta:

Końcówka tej biografii nie będzie piękna. Przypomnę, że Gal Anonim nazwał biskupa krakowskiego, Stanisława Szczepanowskiego zdrajcą. Nie przeszkodziło to jednak, aby biskup został świętym. Lech Wałęsa powinien ważyć słowa.

Goście Porannych pytań kandydują do Sejmu w okręgu olsztyńskim, który obejmuje centralną i wschodnią część województwa. Liderem listy PiS jest prof. Wojciech Maksymowicz, a PSL-u Urszula Pasławska. Przypomnijmy pozostałe „jedynki”: Koalicja Obywatelska – Janusz Cichoń, Konfederacja – Piotr Lisiecki, SLD – Marcin Kulasek, Skuteczni – Paweł Abramski.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Arturem Chojeckim i Henrykiem Falkowskim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, Prawo i Sprawiedliwość, Artur Chojecki, Lech Walesa, video, wybory parlamentarne, kukiz15, Henryk Falkowski
Sławomir Sadowski: Słabej jakości drogi na Warmii i Mazurach przejdą do historii

Wzmacniamy w sprzęt policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. To realizacja jednej z głównych obietnic Prawa i Sprawiedliwości, czyli poprawy bezpieczeństwa - przypominał gość Porannych pytań...

Zamknij
RadioOlsztynTV