Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 34 °C pogoda jutro
Logowanie  

Nowa szansa na bon turystyczny. Warmia i Mazury startują w rządowym konkursie

Bon turystyczny na Warmii i Mazurach może wrócić jesienią. Zapowiedział to prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jarosław Klimczak.

Nasz region wystartuje w konkursie Ministerstwa Sportu i Turystyki dla województw przygranicznych. Jak powiedział Jarosław Klimczak, trwa przygotowywanie dokumentów.

W tej chwili ROT będzie składał wniosek. Konkurs trwa do końca czerwca. Te środki, które były zaplanowane na wiosnę, będą wykorzystane jako wkład własny tego projektu

– mówił.

Przypomnijmy, że wiosenna edycja bonu na Warmii i Mazurach została odwołana, bo miało dojść do ataku hakerskiego na systemy informatyczne akcji.

Tymczasem program „Czek Turystyczny” ma wspierać regiony dotknięte skutkami wojny w Ukrainie i pobudzić tam ruch turystyczny. To od 300 do 600 złotych dopłaty na minimum dwa noclegi w miejscach, które przystąpią do programu. Bony mają być jednak dostępne tylko dla osób powyżej 60. roku życia i dla tych z Kartą Dużej Rodziny – wynika z komunikatu resortu. Program rozpocznie się we wrześniu i potrwa do listopada.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w turystyka, Warmia i Mazury, bon turystyczny
Wyzwania związane z budową Tarczy Wschód na forum w Elblągu

Eksperci i samorządowcy dyskutowali w Elblągu o wyzwaniach związanych z budową Tarczy Wschód i jej wpływie na rozwój regionów przygranicznych. Jak podkreślano podczas forum, kluczowe jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV