Uwierzyła fałszywym pracownikom banku i straciła pieniądze

Oszustwo „na pracownika banku” w Działdowie. 28-latka straciła 5 tysięcy złotych po tym, jak zaufała telefonicznym przestępcom.
Do kobiety zadzwoniła osoba, która poinformowała, że pieniądze na jej koncie są zagrożone, a ktoś wziął w jej imieniu kredyt. W trakcie rozmowy 28-latka wygenerowała kod BLIK, po czym oszuści przejęli jej pieniądze.
Apelujemy, aby w kontaktach telefonicznych i przez internet zachować zdrowy rozsądek. Nie ulegajmy presji czasu i emocjom. Nie wierzmy rozmówcy, gdy twierdzi, że na nasze dane ktoś próbował wziąć kredyt lub pożyczkę i że nasze pieniądze są zagrożone. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i spokój
– powiedziała podkomisarz Justyna Nowicka z działdowskiej policji.
Policja przypomina również, że nigdy nie powinniśmy podawać przez telefon swoich danych osobowych ani danych dostępowych do konta, w tym loginu, hasła i kodów do realizacji transakcji.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy











![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)












