Aktualności, Aplikacja mobilna, Regiony
Deportowano cudzoziemców zagrażających bezpieczeństwu Polski

Fot. W-MOSG
Kolejna „operacja powrotowa” Straży Granicznej. Do swoich krajów odesłano cudzoziemców zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu.
Straż Graniczna przeprowadziła już jedenastą w tym roku tzw. „operację powrotową”, czyli akcję odsyłania cudzoziemców do krajów ich pochodzenia. Samolot z nimi wystartował z lotniska w Radomiu.
Na pokładzie statku powietrznego znajdowało się dziewięciu obywateli Pakistanu i dziesięciu obywateli Gruzji. Wśród tych ostatnich dwóch Gruzinów opuściło ośrodek dla cudzoziemców w Kętrzynie. Były to osoby uznane za zagrażające bezpieczeństwu państwa i porządkowi publicznemu.
Z Mazur zostali przetransportowani w eskorcie funkcjonariuszy Straży Granicznej do Radomia, skąd odlecieli do swoich ojczystych krajów.
Była to już kolejna operacja przeprowadzona przez polską Straż Graniczną we współpracy z Fronteksem i Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG
Autor: L. Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Kradzieże, jazda mimo zakazu i nielegalny pobyt. Cudzoziemcy musieli opuścić Polskę
-
Sytuacja opanowana. Wojewoda o współpracy służb i bezpieczeństwie regionu
-
Wojewoda o wykorzystaniu środków na bezpieczeństwo: końcówka roku jest nerwowa
-
Mazurskie akweny żyją mimo niskich temperatur. Brak lodu nie oznacza bezpieczeństwa

























