Siedliska pod Ełkiem: nowa instalacja ograniczy fetor z wysypiska
Instalacja odgazowująca pomoże w walce z odorem na wysypisku śmieci w Siedliskach pod Ełkiem. Istniejąca instalacja zostanie rozbudowana, tak by w pełni odprowadzać nagromadzany w kwaterze gaz i pozbyć się fetoru, który dokuczał mieszkańcom miasta.
Przetarg został już rozstrzygnięty i wkrótce ruszy warta ponad 1 mln 200 tys. zł inwestycja.
Do obecnej instalacji, którą tworzy 16 studni poziomych i 14 rewizyjnych, zostaną podpięte dodatkowe 54 studnie. To rozwiązanie pozwoli odprowadzić gaz z całej powierzchni wysypiska. Na razie gaz będzie spalany, a docelowo ma być wykorzystany jako energią elektryczna i cieplna
– powiedział prezes spółki Eko-Mazury Bartosz Detkiewicz.
Instalacja będzie gotowa w ciągu 3 miesięcy, a jej koszt pokryją mazurskie samorządy należące do spółki.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski











![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






