Pijany awanturował się z matką. Policjanci zastosowali procedurę nakaz-zakaz
Policjanci z Mrągowa interweniowali w związku z awanturą domową, do jakiej doszło w powiecie mrągowskim. Pijany syn atakował matkę.
Kobieta zdecydowała się przyznać funkcjonariuszom, że zdarza się to często. 43-letni syn kobiety jest na jej utrzymaniu, nadużywa alkoholu, po którym wszczyna awantury.
Policjanci podjęli decyzję o zastosowaniu wobec 43-latka nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni
– mówiła podkom. Paulina Karo z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.
Procedura nakaz-zakaz polega na natychmiastowej wyprowadzce agresora z domu, jak wyjaśniała rzeczniczka mrągowskiej policji.
Osobie, wobec której zostanie wydany taki nakaz lub zakaz, przysługuje prawo zabrania ze sobą jedynie przedmiotów osobistego użytku i służących do świadczenia pracy oraz będących jej własnością zwierząt domowych. Jednorazowa możliwość zabrania z mieszkania w późniejszych terminie mienia stanowiącego jej wartość w obecności policjanta i po uzgodnieniu terminu z osobą dotkniętą przemocą domową
– mówiła.
Osobie, co do której zastosowano tę procedurę, przysługuje odwołanie do sądu.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski
























![Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA] Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fmid-26103011.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


