Pogorzelcy z Orzysza mają zapewniony dach nad głową
Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Giżyckiej w Orzyszu są bezpieczni. Przypomnijmy wczoraj w budynku wybuchł pożar, do którego doszło, według wstępnych ustaleń, podczas rozpalania piecyka.
Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski podkreślił, że ewakuowani znaleźli bezpieczny dach nad głową.
Z dziewięciu rodzin tylko dwie zgłosiły potrzebę skierowania do lokali gminnych i to się zadziało. Jedna rodzina z dzieckiem i osoba samotna, w której mieszkaniu wybuchł pożar, potrzebowały lokalu. Pozostałe rodziny trafiły do swoich bliskich
– powiedział.
Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Giżyckiej w Orzyszu otrzymali też zapomogę na najpilniejsze potrzeby.
Te rodziny otrzymają po 1000 złotych zapomogi. Takiej na najbardziej potrzebne sytuacje, głównie związane z wyżywieniem jak i pierwszymi potrzebami. Wczoraj pod opieką policjanta i strażaka jedna osoba z każdej rodziny mogła wejść do lokalu i zabrać niezbędne rzeczy takie jak leki czy odzież na zmianę.
– wyjaśnił burmistrz Włodkowski.
Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski powołał także specjalny zespół do analizy szkód powstałych w wyniku pożaru.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska


![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=130&h=80&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















