DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Treningowy start Staniszewskiego na Słowacji

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta R5 zajął piąte miejsce w finale ostatniej rundy mistrzostw Europy strefy centralnej rallycross w klasie supercars, która odbyła się na torze Slovakiaring pod Bratysławą.

To znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że olsztyński kierowca używał samochodu o mocy 330 koni, a do rywalizacji stanęło 12 kierowców w mocniejszych supercarach. Staniszewski, który już wcześniej obronił tytuł najlepszego kierowcy środkowej Europy, start na Słowacji potraktował tylko i wyłącznie treningowo. Po trzech kwalifikacjach zajmował nawet trzecie miejsce, ale mniejsza moc silnika nie pozwalała na walkę o czołowe lokaty.

Ostatecznie piąte miejsce w kwalifikacjach i takie samo w wielkim finale. To były ostatnie zawody w tym sezonie. Teraz zasłużony odpoczynek, a kolejne starty dopiero wiosną 2025 roku.

Redakcja: K. Ośko

Więcej w Zbigniew Staniszewski
Zbigniew Staniszewski poza podium rundy FIA CEZ rallycross w Melk

Na tarczy wraca z Austrii Zbigniew Staniszewski, który podczas eliminacji mistrzostw Europy strefy centralnej w rallycrosie zaliczył awarię Forda Fiesty RX. W ogólnym rozrachunku zajął w...