DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro

Heroiczna wygrana Startu Elbląg w Chorzowie

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, które trzymało wszystkich w napięciu aż do ostatnich sekund, Start Elbląg odnotował cenne zwycięstwo w Chorzowie, pokonując rywalki 30:29.

Od pierwszych minut spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie, a drużyna z Elbląga odważnie atakowała, chcąc narzucić swoje warunki gry. Ruch okazał się jednak bardzo wymagającym rywalem, który nie pozwalał na łatwe zwycięstwo. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach na korzyść elblążanek, które wróciły z kompletem punktów.

Szczypiornistki z Warmii i Mazur wyruszyły do Chorzowa wzmocnione powrotem Karoliny Wicik, która po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej urazem łokcia, odniesionym w trakcie okresu przygotowawczego wróciła na Superligowy parkiet. Był to jej debiut w barwach Startu.

Dla mnie osobiście to spotkanie miało podwójne znaczenie, ponieważ nie tylko wiedziałam, jak bardzo zależy nam wszystkim na zwycięstwie, ale także był to mój pierwszy mecz po długiej przerwie spowodowanej kontuzją

– powiedział po meczu Karolina Wicik.

Między słupkami zabrakło kontuzjowanej bramkarki Marii Pentek, a jej miejsce zajęła Zuzanna Górska, która miała okazję zaprezentować swoje umiejętności.

To był naprawdę ciężki mecz, pełen emocji i walki do ostatnich minut. Bardzo cieszymy się z wygranej, ale niestety cień na tym sukcesie kładzie kontuzja naszej bramkarki. To niezwykle ważna zawodniczka i serce naszej drużyny

– przyznała trenerka Startu Magdalena Stanulewicz.

Sukces pozwolił elblążankom awansować na drugie miejsce w tabeli, udowadniając, że nawet w obliczu trudnych momentów oraz strat personalnych drużyna potrafiła walczyć do końca i wyjść zwycięsko z najtrudniejszych sytuacji.

KPR Ruch Chorzów – Energa Start Elbląg 29:30 (12:13)

Ruch: Ciesiółka, Gryczewska K. – Bondarenko 6, Doktorczyk 6, Wilczek 5, Gęga 4, Widuch 4, Masalova 3, Jasinowska 1, Iwanowicz, Blagojevic, Stanosławczyk, Gryczewska M., Rejdych, Wiśniewska.

Start: Ciąćka, Górska – Wołoszyk 7, Wicik 4, Peplińska 4, Grabińska 4, Zych 3, Szczepanek 3, Dworniczuk 2, Pahrabitskaya 2, Kuźmińska 1, Wiśniewska, Kubisova, Tarczyluk, Chwojnicka, Szczepaniak.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Sadlak / M. Świniarski
Źródło: Start Elbląg

Więcej w Piłka ręczna, Start Elbląg
Jeziorak liderem, Szczypiorniak z pierwszym zwycięstwem od ponad… 2 lat

Piąta kolejka I ligi piłkarzy ręcznych przyniosła wiele emocji i komplet punktów we wszystkich czterech meczach drużyn z naszego regionu. Jeziorak Iława rozbił na wyjeździe lidera...