DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro

Jeziorak liderem, Szczypiorniak z pierwszym zwycięstwem od ponad… 2 lat

Piąta kolejka I ligi piłkarzy ręcznych przyniosła wiele emocji i komplet punktów we wszystkich czterech meczach drużyn z naszego regionu.

Jeziorak Iława rozbił na wyjeździe lidera rozgrywek MKS Grudziądz aż 37 do 22. Objął prowadzenie w tabeli i stał się jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie. – Wiemy, że zespół z Grudziądza będzie miał nas rozpisanych. Na pewno będzie to bardzo ciężki mecz – mówił przed tym spotkaniem grający trener iławian, Kamil Krieger.

Szczypiorniak Olsztyn zwyciężył u siebie z AZS-em Bydgoszcz 27:26, choć jeszcze 5 minut przed końcem przegrywał różnicą pięciu trafień. Była to pierwsza ligowa wygrana tej drużyny od… 2 lat i 7 miesięcy! Decydującą bramkę zdobył Hubert Kaczmarek. – Tamten sezon mieliśmy wynikowo fatalny, ale ten zespół powoli się buduje – podkreślił trener Szczypiorniaka, Konstanty Targoński

Miejmy nadzieję, że ta wygrana, postawa całej drużyny wpłynie na to, że będzie coraz lepiej. W poprzednich meczach też pokazaliśmy, że potrafimy walczyć. Trochę zabrakło nam szczęścia i przegrywaliśmy niewielką różnicą bramek. A teraz jest coraz lepiej i lepiej. Liczę na to, że ta wygrana zmobilizuje chłopaków i że przede wszystkim uwierzą w siebie

– przyznał.

Jedynka KODO Morąg pokonała na własnym parkiecie Wybrzeże I Gdańsk 39:32. Wygraną okupiła jednak kontuzją jednego z liderów, Andrzeja Kryńskiego, który doznał urazu nadgarstka. Komplet punktów zainkasowała także Warmia Energa Olsztyn w wyjazdowym meczu z SMS-em ZPRP II Płock. Podopieczni Mariusza Antolaka zwyciężyli 34:29.

Mecz przebiegał w miarę pod naszą kontrolą. Zbudowaliśmy przewagę już w pierwszej połowie i to utrzymaliśmy. Ona się zmniejszała, zwiększała, ale cały czas mieliśmy co najmniej +3. Fajne zawody zagrał Michał Sikorski na prawym skrzydle. Zresztą wszyscy włożyli wiele serca i energii w ten mecz. SMS, jak to SMS, jest dość niewygodnym rywalem. To młodzi, ambitni zawodnicy, ale poradziliśmy sobie doskonale i wyszliśmy zwycięsko z tego starcia

– powiedział.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka, P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Piłka ręczna, Jeziorak Iława, Szczypiorniak Olsztyn, Warmia Energa Olsztyn
Wojewódzki Puchar Polski w rękach Jezioraka Iława

Piłkarze ręczni Jezioraka Iława zdobyli Wojewódzki Puchar Polski. W rozegranym w Ostródzie spotkaniu iławianie pokonali Jedynkę KODO Morąg. Pierwszoligowcy do przerwy remisowali 13:13. W drugie połowie...