Opublikowany 28 lipca 2023
Aktualności, Lidzbark Warm., Nowe Miasto Lub., Pisz, Regiony
Aktualności, Lidzbark Warm., Nowe Miasto Lub., Pisz, Regiony
Ekologia w szkołach. Uczniowie uczą się dbać o środowisko

Uczniowie z Warmii i Mazur dowiedzą się, jak dbać o środowisko. W szkołach w całym regionie powstają tak zwane ekopracownie.
Podpisano umowy m.in. z II Liceum Ogólnokształcącym w Piszu, placówką w Runowie koło Lidzbarka Warmińskiego, a także ze Szkołą Podstawową nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie musieli nagrać filmy, w których mówią o tym, jak ich szkoła dba o środowisko.
W całym województwie powstaną 42 ekologiczne pracownie. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
„Dbałość o środowisko to nasze być albo nie być”. Debata ekspertów z okazji Dnia Ziemi
-
Planetobus w Jonkowie. Mobilne planetarium zachwyciło uczniów
-
Nowy las rośnie pod Olsztynem. Rodzinne sadzenie lasu przyciągnęło tłumy
-
Młodzi pasjonaci ekologii rywalizowali w Olsztynie. Najlepsi pojadą do Warszawy





















![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




