A. Chojecki: zrealizujemy wszystkie wnioski, które są zasadne
O dystrybucji węgla przez samorządy i przygotowaniach do ewentualnej fali uchodźców z Ukrainy mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.
Wszystkie samorządy z regionu umożliwiają mieszkańcom zakup węgla po preferencyjnej cenie – czyli maksymalnie 2 tysiące złotych za tonę. Wnioski o dodatek węglowy można składać do 30 listopada.
Dystrybucja będzie oczywiście trwała dłużej. W większości wnioski są rozpatrywane pozytywnie. Myślę, że ten proces będzie przebiegał bez zakłóceń i zrealizujemy wszystkie wnioski, które są zasadne
– wyjaśnił wojewoda Artur Chojecki.
W pierwszej fali uchodźców, spowodowanej wybuchem wojny w Ukrainie, na Warmię i Mazury trafiło około 25 tysięcy osób. Jest ryzyko pojawienia się drugiej fali.
Było już kilka w tej sprawie – chociażby przy okazji zmian w ustawie pomocowej. Mamy miejsca zbiorowego zakwaterowania – przygotowane bezpośrednio przez nasz wydział zarządzania kryzysowego oraz przez samorządy. W tym momencie mamy około 1000 miejsc, plus rezerwę, którą będziemy w stanie uruchomić w razie potrzeby.
Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego
Redakcja: K. Ośko za K. Kaszubski
„Trzeba zadbać o uczciwość i transparentność cen”. Inspekcja Handlowa kontroluje składy węgla















![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











