Centrum rehabilitacji zostanie połączone ze szpitalem. Co to oznacza dla pacjentów?
Centrum Rehabilitacji w Elblągu przestanie działać samodzielnie i zostanie połączone ze szpitalem miejskim. Powodem takiej decyzji jest rosnące zadłużenie placówki.
Właściciel, czyli miasto zapewnia, że zmieni się tylko szyld, pracownicy mają zapewnione miejsca pracy, a pacjenci dotychczasowy zakres usług. Centrum rehabilitacji mieści się przy ulicy Królewieckiej od ponad 20 lat. Powstało na wyraźne zapotrzebowanie elblążan na tego rodzaju specjalistyczne usługi medyczne. I wciąż jest potrzebne i cieszy się zainteresowaniem, ale niestety – przynajmniej w tej formie, nie wychodzi na zero.
Placówka ma milion zł zadłużenia. Programy naprawcze przygotowane przez jej dyrektora zostały odrzucone. Straty rosną. Dlatego miasto chce przeprowadzić operację taką jak w przypadku miejskich szpitali, połączonych w jeden organizm.
Centrum rehabilitacji ma zyskać dzięki temu pewność działania i kontrakt na usługi. Zarządzać nim będzie dyrektor szpitala. Decyzja o wchłonięciu centrum rehabilitacji przez szpital miejski zapadnie ostatecznie 3 listopada na sesji rady miasta. Projekt uchwały został zaakceptowany przez związki zawodowe i komisję zdrowia.
Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska


















![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)








