Bliższe Spotkania – 27.04.2022.
O nowych dowodach rejestracyjnych oraz o bezpieczeństwie pracy rozmawiali z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Maciej Świniarski.
W maju pojawią się nowe dowody rejestracyjne. Ministerstwo infrastruktury postanowiło poprawić zabezpieczenia dotychczas wydawanych dokumentów. Jak będą wyglądać nowe dowody i czy stare dokumenty trzeba będzie wymienić na nowe? Wyjaśnił to Jakub Siudziński z wydziału spraw obywatelskich olsztyńskiego urzędu miasta.
28 kwietnia przypada Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Święto jest obchodzone także w Polsce.
Z danych opublikowanych niedawno przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że najwyższy wskaźnik wypadkowości przy pracy odnotowano w województwach podlaskim, opolskim i warmińsko-mazurskim. W naszym regionie najwięcej wypadków śmiertelnych przy pracy było w branży budowlanej.
O wypadkach przy pracy – ich przyczynach i zapobieganiu mówił Jarosław Kowalczyk – okręgowy inspektor pracy w Olsztynie.
Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska
















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











