Szkoła z Rucianego-Nidy nagrodzona w ogólnopolskim konkursie
Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie wyróżniony za zaangażowanie w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla uzdolnionych uczniów. Znalazł się w gronie 12 szkół z całej Polski.
Konkurs „Solidarna Szkoła” jest organizowany przez Fundację Świętego Mikołaja po raz dziesiąty. Fundacja prowadzi program stypendialny przeznaczony dla dzieci aktywnych społecznie, pochodzących z niezamożnych rodzin. Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie przystąpił do tego programu 6 lat temu. Od tej pory placówka przyznała 29 stypendiów, na które zebrano prawie 47 tys. zł.
Fundusze pochodzą m.in. od sponsorów oraz ze sprzedaży koszulek i świeczek wykonanych przez uczniów.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski













![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














