Bliższe Spotkania – 12.02.2021
Koronawirus – bądź bezpieczny, yerba mate oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.
Trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Wiadomo, że do końca marca nie ma już wolnych terminów. Kiedy mogą być wznowione rejestracje na szczepienia i czy mogą pojawiać się wolne terminy mówiła Magdalena Mill, rzeczniczka prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, z którą rozmawiał Robert Lesiński.
Posłuchaj rozmowy
Osoby, które mają jakieś wątpliwości związane ze szczepieniem przeciwko COVID-19 bądź problemy z dotarciem do punktu szczepień mogą zgłaszać się na infolinie – krajowe i lokalne. O szczegółach Robert Lesiński.
Posłuchaj rozmowy
Wysuszone, zmielone liście oraz patyczki ostrokrzewu paragwajskiego, niekiedy również świeże – yerba mate. Co to jest, jakie ma właściwości i jak ją parzyć – mówi Joanna Machnacz prowadząca Ekosklep w Olsztynie.
Posłuchaj rozmowy
Rodzina jest najmniejszą i podstawową komórką każdego społeczeństwa. To w rodzinie człowiek przychodzi na świat – i to z nią łączą go więzy do końca życia. Czasami jednak zdarza się, że rodzina jest niewydolna wychowawczo. W powiecie olsztyńskim około 350 dzieci zostało odebranych biologicznym rodzicom i umieszczonych w pieczy zastępczej – 15 z nich ma szansę na powrót do rodziny. O rodzinach z problemami, wsparciu ich przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie mówi Arkadiusz Paturej, dyrektor placówki.
Posłuchaj rozmowy
Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska



















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



