Sąd ukarał pracodawców, którzy zatrudniali na czarno cudzoziemców
Sądy Rejonowe w Ełku i Olecku wydały wyroki skazujące pracodawców na grzywny za niezgodne z prawem zatrudnianie cudzoziemców.
Mieszkaniec powiatu ełckiego, współdziałając z firmami z Warszawy i Gdańska, nielegalnie zatrudniał 46 cudzoziemców. Sąd Rejonowy w Ełku wymierzył mężczyźnie karę grzywny w wysokości 9 tysięcy złotych. Sąd Okręgowy w Suwałkach utrzymał wyrok w mocy.
Sąd Rejonowy w Olecku ukarał natomiast grzywną obywatela Ukrainy, który bez wymaganych pozwoleń zatrudnił 12 rodaków. Teraz właściciel firmy musi zapłacić karę grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych.
3 tysiące 300 złotych grzywny zapłaci Ukrainka, która jako właścicielka firmy działającej na terenie powiatu ełckiego, nielegalnie zatrudniała 10 cudzoziemców. Inna Ukrainka, pracująca w tej firmie jako koordynatorka ds. zatrudniania obcokrajowców, zgodnie z orzeczeniem Sądu Rejonowego w Ełku ukarana została grzywną w wysokości 3 tysięcy. Kobieta nie dość, że sama nie posiadała dokumentów, uprawniających ją do legalnej pracy, to kierowała swoich rodaków do pracy na czarno.
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy
![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=230&h=130&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





















