Aktualności
Działali w zorganizowanej grupie przestępczej i prali brudne pieniądze. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu
Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Mężczyźni mieli przyjmować i przekazywać dalej pieniądze pochodzące z nielegalnej sprzedaży – głównie w Stanach Zjednoczonych – produktów leczniczych. Chodzi o środki stymulujące, anaboliczne, dopingujące i inne mające wpływ na przyrost masy mięśniowej lub zwiększenie wydolności organizmu. Aresztowani mężczyźni są także podejrzani o „pranie brudnych pieniędzy” w kwotach od półtora do kilkunastu milionów złotych.
Śledztwo w tej sprawie od 2012 roku prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Za popełnienie podobnych przestępstw prawomocnymi wyrokami skazano już 70 osób.
(kos/bsc)






















![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
