Prokuratura w Remedium
Do sądu rejonowego w Olsztynie wpłynęły dwa wnioski o upadłość firmy Remedium. Jeden złożony przez jej wierzyciela, drugi przez przedstawiciela.
Śledztwo ma ustalić czy firma prowadziła działalność bankową bez zgody Komisji Nadzoru Finansowego – poinformował w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Mieczysław Orzechowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.
Sąd ustanowił tymczasowego nadzorcę nad sytuacją finansową spółki. Tymczasem do siedziby Remedium przy ulicy Kajki w Olsztynie zgasza się coraz więcej osób, które chcą odzyskać pieniądze wpłacone na lokaty.
Przypomnijmy – spółka oferowała kredyty hipoteczne, samochodowe, gotówkowe, inwestycyjne a także zakładanie lokat osobistych i dla firm oraz inwestowanie w energetykę wiatrową. Pierwsze problemy z odzyskaniem pieniędzy klienci zaczęli mieć jesienią ubiegłego roku.
Rozmowa Leszka Cimocha z prokuratorem Mieczysławem Orzechowskim:






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







