Święty Jakub łączy pielgrzymów
W Elblągu powstał Klub Przyjaciół Pomorskiej drogi świętego Jakuba.
Założycielką klubu jest Tamara Frączkowska.
Pomorska droga świętego Jakuba łączy kilka krajów. Zaczyna się na Litwie i prowadzi przez Rosję i Polskę do Niemiec – dodaje Tamara Frączkowska.
Cały szlak pielgrzymkowy, który powstał w IX wieku liczy 3 tysiące kilometrów i prowadzi aż do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii gdzie znajdują się szczątki świętego. Święty Jakub jest patronem m.in. Olsztyna.
(apuzd/bsc)
















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)












