Reportaż
Dziecko Anny, prolog
Olsztyńscy lekarze, wykonali pierwszą w Polsce, nowatorską operację. Chorującej na czerniaka 32-letniej pacjentce metodą laparoskopową pobrano cały jajnik, by w przyszłości dać jej szansę na urodzenie dziecka. Jajnik zostanie wypreparowany i zamrożony na cz
as leczenia onkologicznego. Gdy Anna wróci do zdrowia, a może to być nawet za 5 lat, lekarze wszczepią ponownie jajnik, dzięki czemu kobieta naturalnie będzie mogła zajść w ciążę.
Operację przeprowadził dr Tomasz Waśniewski z Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Cały zabieg rejestrowała nasza reporterka Dorota Grzymska. Efektem tej pracy jest reportaż zatytułowany „Dziecko Anny, prolog”.
Dodajmy, że pierwszą taką operację wykonano we Francji w 2004 roku. W Europie zastosowano ją u 30 pacjentek. Do tej pory na świat przyszło 6 zdrowych dzieci.
„Dziecko Anny, prolog” – reportaż Doroty Grzymskiej








![Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















