Nowy oddział w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie
Nowy Oddział Gastroeneterologiczny – zajmujący się chorobami układu pokarmowego – został oficjalnie otwarty w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.
Lekarze i pacjenci przeniosą się z dotychczasowego mało komfortowego i ciasnego oddziału do nowej lokalizacji – mówi dyrektorka szpitala Irena Kierzkowska.
Koszt wyposażenia oddziału wyniósł ponad 300 tysięcy złotych. Za te pieniądze kupiono między innymi łóżka i ich wyposażenie. Całkowity koszt uruchomienia odrębnego oddziału wyniósł 2 miliony 400 tysięcy złotych.
W Oddziale Gastroenterologicznym olsztyńskiego szpitala wojewódzkiego leczeni są pacjenci cierpiący na ciężkie rzuty idiopatycznych chorób jelit, ostre zapalenia trzustki, marskość wątroby i nowotwory przewodu pokarmowego. Jednorazowo na nowym oddziale może przebywać 17 pacjentów.
(tek/bsc)


























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

