Drwale walczyli o złotą siekierę
Zakończyły się V Zawody Drwali o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo. W Turnieju wzięli udział pilarze pracujący w Zakładach Usług Leśnych.
Zawody rozegrano w pięciu konkurencjach: ścinka drzewa, okrzesywanie, dokładność przerzynki, wyposażenie w sprzęt BHP oraz przygotowanie pilarki do pracy.
Zdaniem Krzysztofa Krasuli nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo – głównym celem zawodów jest promowanie bezpieczeństwa i higieny pracy:
Dla wszystkich widzów przygotowano „Wielobój Drwala” obejmujący: rzut siekierą i gumofilcem do celu, przerzynanie drewna oraz precyzyjne przecinanie siekierą szyszek.( A.Pawlik/as)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







