Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

95 urodziny 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

Wojskowy festyn 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Fot. 16PDZ

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana, której sztab stacjonuje w Elblągu, obchodzi 95. urodziny.

Z tej okazji, w holu Centrum Spotkań Europejskich można oglądać okolicznościową wystawę. Fotografie z misji i operacji Unii Europejskiej pochodzą ze zbiorów własnych dywizji – wyjaśnia rzecznik 16. dywizji, major Zbigniew Tuszyński:

00:00 / 00:00

O godzinie 16.00 odbędzie msza polowa, godzinę później planowany jest przemarsz pododdziałów reprezentacyjnych z pocztami sztandarowymi ulicą Królewiecką do Placu Jagiellończyka. Tam odbędzie się uroczysty apel z okazji 95. rocznicy powstania 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Uroczystościom towarzyszyć będzie pokaz musztry paradnej oraz występ Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg.

W sobotę od godziny 10.00 do 16.00 wojsko zaprasza na festyn na przykoszarowym Placu Ćwiczeń 16 Batalionu Dowodzenia u zbiegu ulic Piłsudskiego i Królewieckiej w Elblągu. Będą występy artystyczne, pokazy i wojskowa grochówka. (mstan/bsc)

Parada 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.Fot. 16PDZ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Elbląg, armia, święto, dywizja
Radni Elbląga czują się niedoinformowani przez prezydenta

Czujemy się pomijani w ważnych dla miasta sprawach - piszą w opublikowanym w mediach liście otwartym opozycyjni radni z Elbląga. I mają pretensje o nieinformowaniu ich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV