Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

90-latka przekazała oszustom 200 tysięcy złotych. Kolejna seniorka uwierzyła fałszywym policjantom

200 tysięcy złotych przekazała 90-latka z Olsztyna oszustom, którzy podawali się za urzędników i służby mundurowe.

Torbę z gotówką zostawiła przed drzwiami mieszkania. Najpierw do seniorki zadzwonił mężczyzna, podszywający się pod pracownika poczty. Poprosił o adres, żeby listonosz mógł dostarczyć zalegające listy.

Po chwili do kobiety zadzwonił kolejny mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji. Poinformowała seniorkę, że zajmuje się rozpracowaniem grupy oszustów, a następnie wypytał ja o posiadane oszczędności oraz poinformował, że kobieta będzie uczestniczyć w zasadzce. W tym celu starsza pani musi przekazać swoje oszczędności. Mężczyzna twierdził, że przestępcy mogą włamać się do jej mieszkania, a wcześniej wpuścić gaz usypiający.

– relacjonował starszy sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Oszustom nie uwierzyła inna seniorka z Olsztyna. 87-latka zamiast gotówki, dostarczyła im pustą kopertę. W sumie od poniedziałku (6 lipca) olsztyńscy policjanci mieli cztery zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy.

 

Autor: K. Pasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, oszuści, 90-latka, fałszywy policjant
Średniowieczny mur Galerii EL się rozpada. Miasto szuka specjalistów, którzy go uratują

Urząd Miejski w Elblągu szuka specjalisty, który podejmie się wykonania dokumentacji średniowiecznych murów okalających obecną Galerię EL, czyli dawny kościół Najświętszej Marii Panny. To niezwykle cenny...

Zamknij
RadioOlsztynTV