Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

9 firm chce budować nową „7” od Nidzicy do Napierek

Budowa drogi. Fot. Łukasz Węglewski

Jest 9 chętnych do wybudowania dwóch odcinków nowej „siódemki” od Nidzicy do Napierek.

Nowa trasa ma mieć prawie 23 kilometry. Do przetargu na budowę pierwszego, ponad 9-kilometrowego odcinka Nidzica Północ – Nidzica Południe, zgłosiło się 5 wykonawców. Drugi odcinek z Nidzicy Południe do Napierek, który ma mieć ponad 13 i pół kilometra, chcą budować cztery firmy.

Teraz oferty będą weryfikowane, a o wyborze wykonawcy przesądzi – przede wszystkim – proponowana przez niego cena. W mniejszym stopniu liczy się termin realizacji zamówienia i gwarancja. Umowy z wybranymi wykonawcami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie planuje podpisać pod koniec roku. Nowa droga ekspresowa S7 z Nidzicy do Napierek – tak jak inne wybudowane dotąd odcinki tej trasy – będzie dwujezdniowa. Będą na niej cztery bezkolizyjne skrzyżowania: węzeł Nidzica Północ, Nidzica Południe, Powierż i Napierki. (kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, droga
Wstrzymano prace przy budowie term w Lidzbarku

Jedna z najdroższych budów w regionie została wstrzymana. Na placu budowy Term Warmińskich od tygodnia niemal nic się nie dzieje. Starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim wypowiedziało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV