Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

850 gospodarstw na Warmii i Mazurach nie ma prądu. Obfite opady zalały także piwnice i garaże

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Burze, które po południu i nocą przeszły nad województwem warmińsko-mazurskim, najgwałtowniejsze były w powiatach piskim i gołdapskim, gdzie strażacy wyjeżdżali do 25 akcji. Oprócz połamanych drzew i zalanych piwnic, wiele gospodarstw jest bez prądu.

Dyżurny wojewódzkiej straży pożarnej w Olsztynie poinformował, że silny wiatr towarzyszący burzom łamał konary drzew, które tarasowały przejazdy. Nie odnotowano zgłoszeń o zerwaniach dachów czy poważniejszych stratach spowodowanych upadającymi gałęziami. Obfite opady zalewały piwnice i garaże. W regionie odnotowano około 30 takich zdarzeń.

Najwięcej takich interwencji było w powiatach piskim i gołdapskim

– powiedział dyżurny straży pożarnej.

Ponieważ najgwałtowniejsze burze przechodziły przez Warmię i Mazury nocą i żeglarze przeczekali je bezpiecznie w portach, MOPR nie odnotował żadnych próśb o pomoc.

Natomiast w Polsce ponad 8 tysięcy gospodarstw pozbawionych jest dostaw prądu – poinformował zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Wicedyrektor RCB podał na Twitterze, że zgodnie ze stanem na godz. 6 prądu nie ma 8 233 odbiorców, z czego 5,6 tys. na Mazowszu, 850 na Warmii i Mazurach, a 701 na Podlasiu. „Naprawy trwają” – zapewnił.

 

Redakcja: A. Chmielewska za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, wichura, awaria, burza, prąd
Synoptycy ostrzegają przed burzami. Miejscami może spaść grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla połowy kraju. Dotyczą one województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, łódzkiego, lubelskiego,...

Zamknij
RadioOlsztynTV