Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

80 tys. potrzebujących – Bank Żywności podsumował rok

Fot. Izabela Malewska

Tysiące wolontariuszy i dziesiątki firm i producentów żywności, którzy na co dzień wspomagają Bank Żywności. Instytucja podsumowała rok i podziękowała darczyńcom za całoroczną pracę. W Urzędzie Wojewódzkim w  Olsztynie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono symboliczne wyróżnienia.

Tylko w ostatnią przedświąteczną zbiórkę Banku Żywności włączyło się 4.5 tysiąca wolontariuszy. Zbierając jedzenie w sklepach zgromadzili 50 ton żywności. Podobnych działań w ciągu roku jest więcej. Dzięki współpracy ze stowarzyszeniami i fundacjami corocznie udaje się dotrzeć z pomocą do 80 tysięcy potrzebujących. Wolontariusze często sami oferują swoja pomoc. Mówią, że pomagają, bo trzeba to robić. Najważniejszy jest uśmiech i wiara w to, że dobro powróci.

Podczas spotkania podsumowano też konkurs fotograficzny promujący zasady zdrowego odżywiania dzieci. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Kosiewicz, drugie Anna Przybylska, trzecie Kinga Dobrzyńska.

Anna Przybylska mama rocznej Oli przyznała, że przygotowując posiłki, zawsze kieruje się przysłowiem „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” – Jeżeli dziecko pozna smaki, to w przyszłości będzie je odtwarzać i przekazywać dalej.

Jury konkursu zdecydowała wręczyć też dwa wyróżnienia. Odebrali je: Justyna Rapa i Karolina Szefler.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej


(grab/podbiel)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, pomoc, Bank Żywności, zbiórka żywności
Przedświąteczna zbiórka żywności Caritas

Przed świętami warto pamiętać o ubogich. Na ich rzecz Caritas zorganizowała ogólnopolską przedświąteczną zbiórkę żywności. Przez dwa dni wolontariuszy spotkamy w wielu sklepach, także na Warmii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV