Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

8 firm chce zaprojektować nowy odcinek „szesnastki”

Autostrada

Autostrada

Otwarto oferty w przetargu na koncepcję programową odcinka „szesnastki” Borki Wielkie – Mrągowo. Zgłosiło się ośmiu wykonawców. Proponowane kosztorysy opiewają na sumy od ponad 3  do prawie 5 milionów złotych.

Zwycięzca będzie miał 15 miesięcy na realizację zadania. Kolejny przetarg, już na budowę trasy, będzie ogłoszony na początku 2018 roku.

Szesnastka to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur na linii wschód – zachód. Inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi. Projektowana trasa będzie miała długość prawie dwudziestu kilometrów (łącznie z obwodnicą Mrągowa). Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe  Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.

Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu dk 59 będzie to droga o przekroju jednojezdniowym, dwu lub trzypasowym. Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo.

(mbor/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, Mrągowo, 16, Borki, szesnastka
Twoje Miasto – Mrągowo

Mrągowo to miasto na pewno mazurskie, choć też jak na Mazury – nie do końca typowe… Dla bardzo wielu osób Mrągowo to brama Mazur. Właśnie tędy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV