Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

73-latek spędził w lesie prawie dwie doby. Mężczyzna zgubił się podczas grzybobrania

Fot. KPP Mrągowo

Blisko dwie doby błąkał się po lasach w okolicach Mrągowa 73-letni mężczyzna, który zgubił się podczas grzybobrania. Odwodniony mężczyzna w stanie zagrażającym jego życiu trafił do szpitala – poinformowała policja.

Rodzina 73-latka zaalarmowała policję w sobotę wieczorem. Bliscy zaginionego podali, że mężczyzna mógł pójść na grzyby i przez całą dobę nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policjanci z Mrągowa i Olsztyna, strażacy i rodzina zaginionego przeczesywali lasy w okolicach Szestna, Kiersztanowa i Gązwy w powiecie mrągowskim.

Po kilku godzinach przeszukiwania lasu, policjanci z oddziałów prewencji w Olsztynie w wąwozie odnaleźli żywego, ale bardzo wycieńczonego mężczyznę. 73-latek leżał na ziemi i nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z lasu. Nie miał świadomości, gdzie się znajduje i dlaczego

– podała policja w komunikacie.

Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej, uspokoili go i na noszach przez leśne ostępy przenieśli do najbliższych zabudowań tak, by mogła tam dojechać karetka pogotowia. 73-latek przewieziony został do szpitala.

Fot. KPP Mrągowo

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zaginiony, poszukiwania
Ponad tysiąc funkcjonariuszy odznaczonych i awansowanych. W Bartoszycach odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji

Więcej zadań w związku z pandemią, ale także rosnąca wykrywalność przestępstw. O tym mówiono podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się w Bartoszycach. Święto przypada...

Zamknij
RadioOlsztynTV