Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Teatr Lalek nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Żółtoniebieski, fot. P. Strzelec

Olsztyński Teatr Lalek został nagrodzony na XXX. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu. To kolejne wyróżnienie dla artystów z teatru w ostatnim czasie.

Jury przyznało nagrody aktorskie dla Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy oraz Piotra Michalczuka za rolę w spektaklu „Żółtoniebieski” oraz wyróżnienie dla Igi Eckert za muzykę do tego spektaklu.

„Żółtoniebieski” to spektakl dla najmłodszych widzów, który powstał z inspiracji picturebookiem „Mały żółty i mały niebieski” Leo Lionniego. To książka, która cieszy się powodzeniem na świecie już od wielu lat. Otrzymała tytuł Najlepszej Ilustrowanej Książki Dla Dzieci roku 1959 wg New York Timesa i doczekała się kilkunastu tłumaczeń – w tym na język polski.

To pełna uśmiechu opowieść o relacjach, różnicach i przyjaźni mimo inności. Tekst i sztuka mówi o ciekawości świata, co aktorzy pokażą przez różne, proste środki teatralne, które rozbudzają ową ciekawość w dzieciach.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak

Żółtoniebieski, fot. P. Strzelec

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, teatr lalek
Zbliża się gala wręczenia nagrody TUUS. Kto zostanie jej laureatem?

Z okazji Dni Papieskich, po raz czternasty, biskup elbląski Jacek Jezierski wręczy nagrodę TUUS. Jest ona elbląskim odpowiednikiem ogólnopolskiego wyróżnienia „Totus” za działania na rzecz innych...

Zamknij
RadioOlsztynTV