Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia Olsztyn odznaczony przez minister rodziny i polityki społecznej

Fot. PAP / Wojciech Olkuśnik

Doktor habilitowany Jacek Mrozek – przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia Olsztyn, działacz społeczny i akademicki na terenie Warmii i Mazur, szczególnie powiatu ełckiego – został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Doceniono go za działalność publiczną, ofiarną pomoc i działania charytatywne, a także za promocję postawy prorodzinnej i patriotycznej.

Zawsze są trudności, które trzeba pokonać. Jeśli wspólnie realizujemy je dla drugiego człowieka, ze spokojem i godnością, jesteśmy w stanie robić wielkie rzeczy

– mówiła podczas uroczystości minister rodziny i polityki społecznej – Marlena Maląg.

Dr hab. Jacek Mrozek urodził się w Kętrzynie, jest adwokatem i nauczycielem akademickim, w 2007 roku pełnił funkcję wicewojewody warmińsko-mazurskiego. Jest także oficerem Wojska Polskiego w stopniu kapitana.

Odznaczenia nadane na wniosek lub z inicjatywy ministra rodziny i polityki społecznej, to Złoty Krzyż Zasługi, złoty medal za Długoletnią Służbę, brązowe medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis i odznaki honorowe Primus In Agendo i Meritis Pro Familia.

 

Autor: K. Kantor / P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Złoty Krzyż Zasługi
To jeden z najwybitniejszych zawodników w hokeju na sledżach. Sylwester Flis wyróżniony przez Prezydenta RP

Sylwester Flis, niepełnosprawny zawodnik i trener hokeistów Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg oraz reprezentacji Polski został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. To...

Zamknij
RadioOlsztynTV