53-latek posiadał 17 kg narkotyków. W kwietniu ruszy proces
Zdjęcie ilustracyjne
W kwietniu ma ruszyć proces 53-latka z Elbląga. W jego domu i samochodzie policja znalazła 17 kg narkotyków.
Piotr J. był już wcześniej karany. Do zatrzymania mężczyzny doszło w sierpniu ubiegłego roku na ul. Trybunalskiej w Elblągu. W samochodzie oraz mieszkaniu 53-latka policja zabezpieczyła ponad 15 kilogramów amfetaminy, prawie 2 kg marihuany oraz ponad 500 tabletek extasy, oraz mefedronu. Wartość czarnorynkową towaru oszacowano na pół miliona złotych. Mężczyźnie postawiono zarzuty.
Mężczyźnie postawiono zarzut uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami narkotyków i w tym przypadku mężczyźnie grozi grzywna i kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat
– powiedziała Ewa Ziębka rzecznik prokuratury okręgowej w Elblągu.
Prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie, a akt oskarżenia wpłynął do sądu rejonowego w Elblągu. Na proces Piotr J. czeka w tymczasowym areszcie. Termin rozprawy wyznaczono na 22 kwietnia.
Posłuchaj relacji Anety Pastuszki
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: P. Jaguszewski