Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

52-latek zaatakował nożem byłą partnerkę. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa

Fot. KWP Olsztyn

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach został zatrzymany 52-letni mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa byłej partnerki – podała w środę olsztyńska policja. Zatrzymanemu, który zadał kobiecie kilka ciosów nożem, grozi dożywocie.

Według policji, do przestępstwa doszło w jednej z miejscowości w gminie Dobre Miasto, gdy 52-latek odwiedził byłą partnerkę, z którą nie mieszkał od kilku miesięcy.

Podczas spotkania doszło do kłótni, w trakcie której mężczyzna chwycił za kuchenny nóż i kilkukrotnie ranił nim kobietę, powodując u niej poważne obrażenia ciała. Bezpośrednio po zdarzeniu pozostawił ranną i uciekł w nieznanym kierunku. Poszkodowanej udzieliły pomocy przedmedycznej jej dorosłe dzieci, które przebywały w domu w chwili zdarzenia. Wezwały też na miejsce służby ratunkowe. Kobieta z licznymi ranami ciętymi i kłutymi została przetransportowana do szpitala.

– poinformował sierż. Andrzej Jurkun z policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o tym zdarzeniu rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy i pies tropiący z przewodnikiem. Przeczesano m.in. trudno dostępny, leśny teren i okoliczne wsie. Poszukiwanego zatrzymano w pobliżu mieszkania, które wynajmował.

Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do zarzucanego mu czynu, a swoje zachowanie próbował tłumaczyć wzburzeniem oraz działaniem alkoholu

– podał sierż. Jurkun.

Według policji, jeszcze w środę zostanie skierowany do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)/A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, poszukiwany, więzienie, nóż, dozywocie, usiłowanie zabójstwa
Kłótnia między sąsiadami zakończyła się… podpaleniem kościoła. „33-latek myślał, że to sen”

Policjanci z Biskupca zatrzymali 33-latka podejrzanego o podpalenie drzwi zabytkowego kościoła. Mężczyzna miał to zrobić - jak sam tłumaczył - ze złości, po kłótni z sąsiadami....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV