Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

500 złotych dla nauczycieli z Elbląga. Władze miasta chcą wesprzeć pedagogów

Elbląski samorząd wesprze nauczycieli. Wszyscy dostaną jednorazowy, 500-złotowy dodatek na doposażenie do zdalnego nauczania.

Jest on niezależny od wsparcia w tej samej wysokości, które na ten sam cel zaplanował rząd. Pieniądze mają być wypłacone jeszcze w tym roku.

Wielu nauczycieli ma problem ze sprzętem do zdalnej pracy. Zgłaszają brak oprzyrządowania: słuchawek, kamerek czy drukarek

– tłumaczy wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

Każdy kupi to co jest mu potrzebne, bez zbędnych formalności. Nie trzeba występować o te pieniądze i rozliczać się fakturami, bo często nauczyciele już wcześniej dokupili potrzebne im do pracy rzeczy. Dodatek dostaną nauczyciele pracujący w szkołach i przedszkolach. Miasto przeznacza na ten cel 900 tysięcy złotych.

Pieniądze na doposażenie nauczycieli są zapewnione. Do ich wypłaty jest jeszcze konieczna zgoda Rady Miasta. Elbląscy nauczyciele mają także możliwość prowadzenia zajęć online ze swoich szkół, korzystając z ich internetu i sprzętów.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, nauczyciel
Olsztyn chce zlikwidować dzienne DPS-y, Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży i romską świetlicę. Radni opozycji mówią „nie”

Olsztyńscy radni PiS sprzeciwiają się likwidacji dwóch Dziennych Domów Pomocy Społecznej, Ośrodka Wparcia dla Dzieci i Młodzieży oraz Romskiej Świetlicy Rodzinnej. Zakończenie działalności tych placówek przewiduje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV