Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

5 lat więzienia za zgwałcenie 2-letniej córki

Elbląski Sąd Okręgowy skazał na 5 lat więzienia ojca z Działdowa, który latem zgwałcił 2-letnią córkę. Fot. Fot. Magda Detmer

Elbląski Sąd Okręgowy skazał na pięć lat więzienia ojca z Działdowa, który latem ubiegłego roku zgwałcił 2-letnią córkę.

Sąd przychylił się do kary, jakiej żądała prokuratura, ale matka dziewczynki i żona oskarżonego, która pojawiła się w sądzie, chciała kary dużo surowszej. Mówiła, że chce się rozwieść i nie mieć z mężczyzną już nic wspólnego. Dodała, że córka czuje się dobrze, ale wciąż jest pod opieką psychologa.

Rozprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami na wniosek prokuratury, ze względu na dobro pokrzywdzonego dziecka.

35-latkowi groziło nawet 12 lat więzienia, został skazany na 5 lat. Dodatkowo sąd zakazał oskarżonemu kontaktowania się z córką przez 5 lat. Piotr G. był już wcześniej karany, przebywał także w więzieniu za inne przestępstwa.

Wyrok nie jest prawomocny.

(mdet/mswin/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo, córka, dziecko, więzienie, wyrok
Przekonywali do adopcji

Przez kilka godzin na olsztyńskim Starym Mieście przedstawiciele władz województwa oraz Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Adopcyjnego rozdawali informację na temat możliwości adoptowania dzieci. Jak mówi wicemarszałek województwa Wioletta...

Zamknij
RadioOlsztynTV