Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

42-latka zagłodziła psa na śmierć. Kobieta odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Fot. KWP w Olsztynie

Policjanci z Elbląga wyjaśniają okoliczności śmierci 3-letniej suczki, która na łańcuchu w jednym z gospodarstw na terenie gminy Godkowo konała z głodu przez kilka tygodni.

Po sygnale od jednego z mieszkańców policjanci i inspektorzy ds. ochrony zwierząt weszli na posesję. Zgłoszenie się potwierdziło – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Suczka w wieku około 3 lat leżała przed budą, była w stanie agonalnym. Funkcjonariusze przewieźli ją do lekarza. Pomimo natychmiastowej pomocy weterynarza, nie udało się jej uratować. Była skrajnie wygłodzona. Według lekarza była to śmierć głodowa, zwierzę mogło cierpieć i umierać przez kilka tygodni.

00:00 / 00:00

42-letnia właścicielka psa była pobudzona i agresywna wobec funkcjonariuszy. Nie poczuwała się do winy.

Policjanci czekają na opinię biegłego, który po sekcji zwłok zwierzęcia ustali dokładną przyczynę śmierci. Pies ważył niecałe 3 kilogramy, chociaż w tym wieku powinien co najmniej 8 kilogramów.

00:00 / 00:00

Jeżeli zarzuty się potwierdzą kobieta może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, znęcanie się, zagłodzenie
Dom tymczasowy często ratuje życie psu lub kotu. Oprócz jedzenia i miejsca do spania zwierzę otrzymuje również to, co najważniejsze – opiekę i uwagę człowieka

Kiedy zabieramy zwierzaka ze schroniska, musimy myśleć o tym, że ratujemy życie. Bardzo często dosłownie ratujemy życie, bo pobyt w schronisku może być dla nich śmiertelny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV