Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

4 lata więzienia za śmiertelne potrącenie pieszej na pasach. Sąd zaostrzył karę dla kierowcy

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie. Fot. P. Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie zaostrzył karę wobec kierowcy, który na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił młodą kobietę.

Sąd pierwszej instancji skazał Jakuba K. na 2 lata pozbawienia wolności. Od wyroku odwołały się obie strony. Sąd okręgowy uznał, że kara wymierzona oskarżonemu przez sąd rejonowy była rażąco łagodna. Zwrócono uwagę na umyślne naruszenie, przez oskarżonego, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jego zachowanie po popełnieniu przestępstwa. Sędzia podkreślał, że już po śmiertelnym potrąceniu studentki Jakub K. popełniał kolejne drogowe przestępstwa, za co został skazany w innym procesie.

Sąd orzekł, wobec oskarżonego, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez 8 lat oraz zasądził od niego na rzecz rodziców zmarłej kobiety nawiązki w kwocie po 30 tysięcy złotych. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

Do wypadku doszło 25 marca ubiegłego roku, około godziny 20 na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic: Synów Pułku z Orłowicza w Olsztynie. Jadący mercedesem Jakub K. ominął mazdę, której kierowca ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił przechodzącą przez przejście Karolinę P. 23-letnia studentka w wyniku doznanych obrażeń zginęła na miejscu.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Socha/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, potrącenie, pasy, przejście dla pieszych, studentka, śmiertelne potrącenie
Kierowca quada, który nieumyślne doprowadził do śmierci pasażera usłyszał wyrok. Do tragedii doszło podczas jazdy po zamarzniętym jeziorze

Proces kierowcy toczył się przed sądem rejonowym w Giżycku. Do śmiertelnego wypadku doszło 12 lutego zeszłego roku. Maciej B. jechał quadem po zamarzniętej tafli jeziora Kisajno....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV