Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

39-latek zniszczył Dąb Pamięci. Sąd skazał mężczyznę na karę grzywny

Fot. fotolia.pl

Sprawca zniszczenia Dębu Pamięci na terenie szkoły w Gronowie Górnym ukarany. Sąd Rejonowy w Elblągu skazał go na grzywnę w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 500-złotowej nawiązki na rzecz szkoły.

Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku. Nieznany wówczas sprawca połamał dąb pamięci posadzony na szkolnym podwórzu. Kamery na monitoringu zarejestrowały ten moment. W ujawnieniu wizerunku chuligana pomógł zapis z autobusu, którym mężczyzna jechał po tym zdarzeniu. Po miesiącu sam zgłosił się na policję. 39-latek przyznał się do tego czynu. Powiedział, że zrobił to z głupoty, pod wpływem alkoholu.

Dęby pamięci są sadzone od 10 lat, aby uczcić ofiary mordów NKWD w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Każdy żywy pomnik upamiętnia jedną, konkretną osobę. Przypomnijmy, zniszczenie czy uszkodzenie Dębu Pamięci karane grzywną lub nawet ograniczeniem wolności.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, NKWD, kara, wandal, zniszczenie, dąb pamięci, grzywna, sąd rejonowy w Elblągu
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok ws. kierowcy, który nieumyślnie spowodował wypadek w centrum Elbląga

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu zakończył się proces odwoławczy w sprawie Marcina H. W pierwszej instancji mężczyzna został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania wypadku w centrum...

Zamknij
RadioOlsztynTV