Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

36-latek odpowie za przestępstwa gospodarcze. Oszukał swoich klientów i pracodawcę

Mieszkaniec Olsztyna usłyszał 33 zarzuty dotyczące przestępstw gospodarczych. 36-letni mężczyzna miał fałszować faktury i nie dostarczać zamawianych u niego produktów.

Z ustaleń śledczych wynika, że 36-latek jako przedstawiciel handlowy jednej z hurtowni budowlanych oferował produkty po zaniżonych cenach kupcom, z którymi spotykał się m.in. na parkingach sklepowych czy przy centrach handlowych. Sam również docierał do swoich ofiar, jeżdżąc po placach budowy. Mężczyzna pobierał od pokrzywdzonych gotówkę za towar, nie wydając żadnego potwierdzenia sprzedaży, a jedynie pokwitowanie odbioru pieniędzy. Ostatecznie zamówione produkty budowlane albo w ogóle nie trafiały do odbiorców, albo tylko częściowo. Kilka osób zostało oszukanych na blisko 60 tysięcy złotych.

36-latek wprowadzał w błąd także swojego pracodawcę, pobierając towar z magazynów i wystawiając faktury na dane osób, które w przeszłości były klientami hurtowni. W tym przypadku wartość strat to ponad 140 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu łącznie 33 zarzuty, które dotyczyły oszustwa, kradzieży oraz poświadczenia nieprawdy za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: B. Gajlewska/KMP Olsztyn
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, faktury
Seniorzy wciąż na celowniku oszustów. Policja przypomina – prawdziwi funkcjonariusze NIGDY nie proszą o pieniądze

Wyrzucił przez balkon 40 tysięcy złotych, wystawiła 200 tysięcy złotych na wycieraczce przed drzwiami mieszkania, zostawił w koszu na śmieci 100 tysięcy złotych - w regionie...

Zamknij
RadioOlsztynTV