Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

350 maluchów ma opiekę w elbląskich żłobkach. Drugie tyle czeka na miejsca. Problem może rozwiązać Programu Elblążanin+

Fot. Mira Stankiewicz

Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają wprowadzenie w przyszłym roku drugiego etapu Programu Elblążanin+.

Od września działa jego pierwsza część, czyli system zniżek za przejazdy komunikacją miejską. Nowa propozycja kierowana jest do rodzin z maleńkimi dziećmi. Chodzi o nowy żłobek i skorzystanie z dotacji na placówki niepubliczne z rządowego Programu Maluch.

Radni PiS chcą jak najszybciej otworzyć żłobek na Zatorzu w nieczynnym od roku gmachu gimnazjum. To da około 50 nowych miejsc dla dzieci. Zdaniem Marka Pruszaka, konieczne jest skorzystanie z dotacji na małe klubiki niepubliczne, bo jest specjalna ustawa żłobkowa, która na to pozwala.

Drugi etap Elblążanina+ może wejść w życie po uchwaleniu jego zapisów w planie budżetu na rok przyszły. Będzie to już zadanie nowej Rady Miasta.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Obecnie w Elblągu działają 3 publiczne żłobki, w których jest 350 dzieci. Nie wiadomo ile maluchów jest w prywatnych placówkach, a ile pod pod opieką niań. Na miejsca oczekuje również 350 dzieci, w tym także te jeszcze nienarodzonych.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dzieci, Rada Miasta, dziecko, żłobek, radni, pruszak
Rząd przeznaczy 450 mln zł na program „Maluch Plus” 2019

W listopadzie ruszy "Maluch Plus" 2019, dzięki temu nowi włodarze miast będą mogli przekuć swoje programy wyborcze w rzeczywistość – podkreśliła szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV