Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

35-letnia Rosjanka chciała podstępem wjechać do Polski. Zamiast prawdziwych banknotów okazała kolorowe papierki

Fot. W-M OSG

Z papierkami przypominającymi banknoty usiłowała wjechać do Polski. Strażnicy graniczni z polsko-rosyjskiego przejścia w Bezledach zatrzymali Rosjankę, która w trakcie kontroli granicznej okazała… kolorowe papierki. Myślała, że w ten sposób bez problemu wjedzie do Polski.

Poproszona przez funkcjonariuszy o okazanie wymaganych środków płatniczych, 35-letnia mieszkanka Obwodu Kaliningradzkiego wyjęła kartki papieru przypominające banknoty. Strażnicy Graniczni zatrzymali Rosjankę i zabezpieczyli 11 papierków imitujących banknoty o nominale jednego tysiąca (1000) rubli oraz jeden o nominale pięciu tysięcy (5000) rubli.

Podróżna usłyszała zarzut usiłowania przekroczenia granicy wbrew przepisom, do czego się przyznała. Za karę musi zapłacić 2 tysiące złotych grzywny. Ponadto Rosjankę obciążono kosztami oraz opłatą sądową.

Fot. W-M OSG

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, fałszywe, oszustka, strażnicy graniczni, przejście graniczne w Bezledach, bankonty
Kolejna próba oszustwa na funkcjonariusza CBŚ. 38-latka nie dała się okraść

Policja w Szczytnie ujawniła próbę oszustwa metodą na tzw. funkcjonariusza CBŚ. Do 38-letniej kobiety, mieszkanki gminy Szczytno zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV