Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

3 nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W całym kraju jest ich 180

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

180 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 113 na Śląsku i 3 ma Warmii i Mazurach. 8 osób zmarło.

Liczba osób zakażonych koronawirusem na Warmii i Mazurach wzrosła do 167. Najnowsze przypadki dotyczą kobiety w średnim wieku, młodej kobiety i chłopca. Wszyscy pochodzą z powiatu mrągowskiego i są przykładem tzw. transmisji lokalnej. Cała trójka przebywa w izolacji domowej.


W całym kraju badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 180 osób, w tym jest 113 osób z województwa śląskiego – podało rano Ministerstwo Zdrowia. Łącznie odnotowano dotąd 17 tysięcy 62 przypadki. Resort podał też, że zmarło kolejne 8 osób, w sumie jest 847 zgonów.

Nowe zakażenia dotyczą osób z województw: śląskiego (113), dolnośląskiego (32), wielkopolskiego (11), świętokrzyskiego (9), zachodniopomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (3), małopolskiego (3), lubelskiego (2) oraz opolskiego (2).

Zamarło kolejnych osiem osób: 69-letnia kobieta w Zgierzu, 54-letnia kobieta w Koninie, 62-letnia kobieta we Wrocławiu (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 76-letnia kobieta w Toruniu, 73-letnia kobieta we Wrocławiu (mieszkanka woj. opolskiego), 69-letnia kobieta i 58-letnia kobieta w Bydgoszczy oraz 94-letnia kobieta w Grudziądzu. Resort przekazał, że wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

 

Od wczoraj wyzdrowiało 279 osób chorych na COVID-19. W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 17 062 zakażeniach koronawirusem. Do tej pory zmarło 847 osób, a 6 410 osób wyzdrowiało.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za MZ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19
Wolontariusze z Olecka szyją maseczki i rozdają je mieszkańcom miasta

W Olecku szyją i rozdają maseczki. Pierwsza tura już trafiła do najstarszych mieszkańców miasta. Maseczki wielokrotnego użytku szyją wolontariusze, a materiały do ich produkcji zapewnia urząd...

Zamknij
RadioOlsztynTV